Bawialnia Bawić - estetyczna bawialnia i kawiarnia we Wrocławiu
Bambino Kawiarnie

Bawić – estetyczna bawialnia i kawiarnia we Wrocławiu

We Wrocławiu znajduje się wiele bawialni, w których dzieci mogą bawić się, biegać i rozwijać swoją kreatywność. Przestrzenie te są pełne różnorodnych zabawek, czy dodatkowych atrakcji, takich jak malowanie twarzy, animacje i zajęcia edukacyjne. Wszystkich jeszcze nie odwiedziłam, ale jeśli zaryzykuję stwierdzenie, że jest to najpiękniejsza bawialnia we Wrocławiu, to nie minę się z prawdą. Bawić to miejsce zabaw dla dzieci urządzone z najlepszym zamysłem estetycznym. Piękny, minimalistyczny projekt wnętrza zachwyca miłośników designu. Przestrzeń wypełniona jest wysokiej jakości dziecięcymi zabawkami w spokojnych kolorach, które kształtują estetyczne zmysły od małego. Wisienką na torcie jest krótkie, ale pyszne menu kawiarni i dodatkowe zajęcia warsztatowe, które odbywają się cyklicznie.

Bawić ruszyło pod koniec sierpnia 2022 r. i od razu skradło wiele serc – zarówno dziecięcych, jak i należących do rodziców. Wiem, bo jestem jednym z tych rodziców.


Bawialnia Bawić – co czeka nas w środku?

Bawić to unikalne połączenie filozofii Montessori oraz pięknego, prostego i funkcjonalnego stylu skandynawskiego. Filozofia Montessori opiera się na założeniu, że dzieci uczą się najlepiej poprzez samodzielne odkrywanie i eksplorowanie otoczenia. Bawialnia ta jest zaprojektowana tak, aby dostarczać dzieciom różnorodne materiały do eksploracji i stymulować ich naturalną ciekawość. Estetyka skandynawska natomiast charakteryzuje się prostotą, naturalnymi materiałami i jasnymi kolorami. W bawialni tej dzieci będą mogą bawić się w przyjaznym dla oka i natury otoczeniu. Bawialnia oferuje zabawki i aktywności utrzymane w duchu Montessori, takie jak zabawki z drewna, zabawki sensoryczne, a także różnego rodzaju zajęcia edukacyjne i artystyczne.

Bawialnia Bawić - estetyczna bawialnia i kawiarnia we Wrocławiu

Główna przestrzeń do zabawy składa się z dwóch pomieszczeń. Pierwsze, przylegające do kawiarni, wyposażone jest w błękitny „małpi gaj” z drabinkami, tunelami i zjeżdżalnią do basenu pełnego piłeczek. Po drugiej stronie znajdują się tematyczne boksy, wyposażone w adekwatne, drewniane zabawki. Znajdziemy tam więc: kuchnię, warsztat, stragan z warzywami i owocami czy pralnię. Mamy tu też materiałowe huśtawki-kokony do bujania. Wszystkie zabawki są mocno wyselekcjonowane i z najwyższej półki, np. kolorowe dyski Stapelstein, stanowisko warsztatowe Little Dutch, kuchnia Musterkind, czy płynne maty sensoryczne Eduplay.

Drugie pomieszczenie przeznaczone jest bardziej pod salę warsztatową czy jako prywatna sala na urodziny. Dostępne są 3 pakiety urodzinowe: Basic, Plus i Premium, w zależności od naszych potrzeb. Ceny wahają się w przedziale 800-1260 zł za urodziny. Wyposażona jest w sensoryczne zabawki, regał z książkami a także zlew dostosowany wysokością do dzieciaków.

W Bawić już na dobre zagościły cykliczne zajęcia z sensoplastyki, dogoterapii, a także lekcje z biologii czy zabawy z klockami LEGO. Grafik i cennik znajdziemy w zapisanych relacjach na IG. Koszt zajęć dodatkowych to 45-50 zł.


Kawiarnia Bawić – krótka, sezonowa karta

To bardzo przyjemna strefa dla rodzica, który może obserwować swojego bombelka w czasie zabawy, a siebie raczyć kawą i nie tylko. Znajdziemy tu kartę krótką, ale pyszną. Utworzona wspólnie z Diego Gorriónem (znanym jako @gotujzdiego) i utrzymana w bardzo sezonowym stylu. W aktualnej, jesienno-zimowej karcie znajdziemy np. dwie rozgrzewające zupy-kremy, cztery rodzaje kanapek (w tym opcję wegańską) i jedną pozycję – jogurt z granolą. Sama strefa urządzona jest bardzo minimalistycznie, z ławą po jednej stronie, marmurowymi stolikami i świetnymi krzesłami od The Good Living & Co. (polska firma!). A na stolikach zawsze czekają ciekawe, zielone aranżacje od Dr. Bloom.

Podczas pierwszej, letniej wizyty wzięliśmy tylko ice latte i ciasto. Tym razem zostaliśmy dłużej i w okolicy lunchu skosztowaliśmy dwóch kanapek:

  • grzankę z tofu, szpinakiem, pieczonymi pomidorkami koktajlowymi i sezamem, którą wziął Paweł
  • ja natomiast postawiłam na grzankę „jajko po turecku” – z kremowym serkiem kanapkowym z ogórkiem, jajkiem na twardo i palonym masłem z czosnkiem. Ta pozycja to mistrzostwo świata!

W witrynce zawsze dostępne są jakieś słodkości dla łasuchów, torty, ciasta i ciasteczka. Dla spragnionych dzieci są musy z Owolovo i woda dostępna dla wszystkich za darmo.

Bawialnia Bawić czynna jest od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 – 20:00

Cennik zależny jest od dnia tygodnia i spędzonego czasu:

  • od wtorku do piątku: 1 godz. – 30 zł, 2 godz. – 45 zł, no limit – 55 zł
  • w soboty i niedziele: 1 godz. – 35 zł, 2 godz. – 50 zł, no limit – 60 zł

Czas naliczany jest od momentu wejścia na salę zabaw – przy kontuarze podajemy imię dziecka i jesteśmy rozliczani przy wyjściu ze spędzonego czasu. Rodzice na strefę zabaw wchodzą za darmo. Jest tylko jedna zasada – bez butów (więc obowiązują skarpety wyjściowe ??)

?Bawialnia Bawić – ul. Tęczowa 83u, Wrocław

Możesz polubić także...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *